Školní družina I

Oddělní ŠD I. navštěvuje celkem 9 účastníků – 2 dívky a 7 chlapců. Celoroční hra nese název „Barevný rok“. Každý měsíc budeme ladit do nové barvy.

Září            Končící letní barvy

Seznámíme se s celoroční hrou, budeme malovat, číst si, vyrábět draka i vařit. V podzimní dílně  vyrobíme zvířátka z kaštanů.

Říjen          Barvy jablíček a hrušek

Budeme tvořit z jablíček tiskátka, v ovocném týdnu si upečeme štrůdl a čeká nás soutěž Velká pardubická v tělocvičně. Družinu si vyzdobíme Podzimníčky a motivy Halloweenu.

Listopad    Barvy listí

Vyrobíme si ježka z hrušky, prožijeme týden s bramborami - uvaříme si bramborovou kaši.

Prosinec     Zlatá barva Vánoc

Přivítáme čerta s Mikulášem, vyrobíme si vánoční ozdoby, upečeme si cukroví, uvaříme si bylinkový čaj a posedíme si u vánočního stromečku.

Leden         Bílý leden

V zimní dílně si vyrobíme Tři krále, v kuchyňce přichystáme zdravou svačinku, pobyt venku si budeme užívat na sněhu.

Únor           Modrý mrazivý únor

Čeká nás KARNEVAL, vyrobíme si masku a valentýnská přáníčka.

Březen        Jarní barvy kytiček

Přivítáme jaro, budeme pozorovat jarní přírodu a tvořit jarní výzdobu.

Duben         Velikonoční barvy vajíček

Připravíme velikonoční výzdobu, oslavíme Den vody a koncem dubna na nás čeká Rej čarodějnic.

Květen        Růžový květen

Maminkám  vytvoříme malý dáreček, na procházce budeme pozorovat včelky a budeme trávit hodně času v přírodě.

Červen       Jahůdkový červen - VYHODNOCENÍ

Nejprve oslavíme Mezinárodní den dětí a ochutnáme jahodovou zmrzlinku. Na konci měsíce si vystavíme naše obrázky v galerii NEBE a rozloučíme se školním rokem.

Během školního roku nás čeká mnoho nového a zajímavého. Budou se konat sportovní soutěže, tvořivé dílny, karnevalová diskotéka, každý měsíc budeme procvičovat jazýček v kolektivní a individuální logopedické péči, budeme vyrábět dárečky z papíru nebo přírodnin a budeme se procházet v okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.